erp-sprzedazSystemy ERP w swojej ofercie posiadają również ERP Sprzedaż. Oprogramowanie biznesowe te jest jednym z najważniejszych w przedsiębiorstwie, gdyż wpływa on bezpośrednio na przychody firmy.
Aplikacja ta bezpośrednio związana jest z działem handlowym, bierze udział w tworzeniu ofert oraz zamówień dla kontrahentów, w tym automatycznie generuje zamówienia na podstawie ofert jak i możliwości kalkulacji kosztów oferowanych wyrobów.
Oprogramowanie zostało wzbogacone w funkcjonalność indywidualnego kształtowania polityki cenowej w odniesieniu do pojedynczego kontrahenta, lub grupy kontrahentów(rabat, dopłata, promocje, upusty, cenniki) uzupełnione o system analiz handlowych i budowania relacjami z klientami poprzez system CRM.
Istotną cechą pakietu Sprzedaż w systemach ERP jest możliwość śledzenia stopnia zaawansowania produkcji, czego przykładami może być stan realizacji zleceń produkcyjnych, powiązanych z daną pozycją zamówienia, stany magazynowe, rezerwacje, prognozy produkcyjne.
Pakiet sprzedaż, jako jeden z elementów systemu ERP znacząco usprawnia dział handlowy w przedsiębiorstwach. Jego architektura została tak opracowana, aby można go było dostosować do każdej firmy. Należy również nadmienić, iż oprogramowanie to jest w pełni zintegrowany z pakietami biurowymi (MS Office, MS Excel). System ten posiada szeroki aspekt analiz umożliwiający kontrolę nad procesem sprzedaży i podjęcie trafnych decyzji handlowych.