magazyn-erpCelem odpowiednio prowadzonej Gospodarki Magazynowej jest zapewnienie ciągłości produkcji oraz handlu, dlatego zarządzanie zasobami magazynowymi jest bardzo ważne, również w systemach do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa.Gospodarka Magazynowa (GM) obejmuje w przedsiębiorstwie obejmuje zarówno część techniczną jak i administracyjną firmy. Jak, iż systemy ERP zapewniają kompleksową obsługę przedsiębiorstwa na każdym etapie jego działalności, nie mogło zabraknąć modułu ERP, który odpowiedzialny by był za prawidłowe nadzorowanie gospodarki magazynowej.

GM jest jednym z podstawowych modułów systemów ERP Logistyka oraz ERP Sprzedaż. System informatyczny umożliwia pełne rozliczenie przedsiębiorstwa w zakresie wyrobów, towarów, jak również surowców. System ERP Magazyn informatycznie wspomaga zapotrzebowanie stanami w magazynie. Nie może być sytuacji, w której byłby brak któregoś z surowców do wytworzenia wyrobu. Oprogramowanie monitoruje zapasy magazynowe i informuje odpowiednio wcześnie o ilości zużytych surowców.

Jako, że system prowadzi gospodarkę magazynową z dokładnością do partii dostawy, umożliwia w ten sposób problem identyfikacji użytych surowców w trybie gotowym. Natomiast integracja oprogramowania z systemami kodów kreskowych rozwiązuje problem lokalizacji materiałów w magazynie a także automatyzuje proces wprowadzania dokumentów obrotowych.