erp - staż w firmachCoraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy dotyka przede wszystkim młodych ludzi. Szansą na zdobycie tak ważnego doświadczenia może być staż.Gigant informatyczny forma Google oferuje staże m.in w Krakowie i Warszawie w obszarach inżynierii oprogramowania, administracji systemów. Długość takiego staży trwa zazwyczaj od 3 do 4 miesięcy, jednak okres ten może być wydłużony.

Google również funduje stypendia dla najzdolniejszych uczniów i organizuje im coroczne spotkanie w siedzibie firmy w Zurychu. Google oferuje również stypendia dla niepełnosprawnych studentów na kierunki informatyka.

Największe firmy informatyczne, takie jak Microsoft, Oracle dają okazje do zapoznania się z technologiami, rozwinięciu umiejętności oraz przede wszystkim sprawdzeniu siebie w prawdziwej pracy.

Obecnie wiele ofert pracy na runku nie tylko informatycznym wymaga od kandydatów doświadczenia. Młodzi ludzie zaraz po szkole nie mają takiego doświadczenia. Dlatego odbycie stażu w procesjonalnej firmie jest tak ważne w  znalezieniu pracodawcy.