nowe technologie w firmach
Firmy pozytywnie odbierają nowe technologie, które to już jednak z mniejszą przychylnością wdrażają we własne struktury organizacyjne.

Motorila Solutions zaprezentował wyniki badań z użyciem technologii komunikacyjnych w regionie EMEA. Główny wniosek z badania jest taki, że choć firmy z entuzjazmem odnoszą się do nowych technologii, które obiecują wzrost produktywności, to nie spieszą się z ich wdrażaniem i wolą zaczekać, aż rozwiązania te będą szerzej stosowane.
Choć wyniki badań wskazują na ostrożne podejście do inwestycji w technologie, pojawia się w nich kilka interesujących informacji dotyczących specyficznych wdrożeń technologii:

  • większość przedsiębiorstw wykorzystuje sieci WLAN, komputery mobilne, technologię VoIP,
  • urządzenia RFID są używane przez niemal ¼ firm,
  • spora liczba respondentów używa technologii komunikacji zunifikowanej, cloud computing, wideo wysokiej jakości.

Wyniki badań wskazują na wyższy stopień wykorzystania komunikacji zunifikowanej we Włoszech, Arabii Saudyjskiej i Hiszpanii. Z mniejsza popularnością tej komunikacji mamy do czynienia w Holandii i Francji.

Trudno sobie jednak wyobrazić, że duże przedsiębiorstwo funkcjonuje bez zintegrowanego oprogramowania. Systemy ERP to stałe narzędzie wykorzystywane przez praktycznie każde większe przedsiębiorstwo.

Rzecz ma się jednak z mniejszymi i średnimi firmami, gdzie głównie ograniczony budżet oraz lokalna skala produkcji jest przeszkodą w zdecydowaniu się na system informatyczny. Takie zabawki to rarytas