Spawanie jest procesem za pomocą ciepła lub ciśnienia łączą się ze sobą materiałów metalowych lub z tworzywa sztucznego. To jest najczęściej stosowanym sposobem dołączyć do metali i jest używany do produkcji wielu towarów, w tym samochody, statki, pociągi, budynki i mosty. Choć podobne do lutowania i lutowania, spawania odróżnia się od tych innych metod w tym spoiny topnienia metali razem, podczas lutowania wprowadza miękka substancja, która topi się i następnie używane do przechowywania oryginalnych części razem bez faktycznie ich topnienia.

Spawanie rozwinęła się znacznie od jego poczęcia tysiące lat temu. Dzięki nowoczesnej technologii pracować z dużo większą precyzją oraz spawania spoin silniejszy niż w pre XIX wieku, kiedy Kuźnia spawania był tylko technologia i metali były spawane przez kowali, pokonując ich razem na rozżarzonych węglach. Pierwszej wojny światowej stworzył wzrost do przodu w spawalniczymi, jak wiele krajów spojrzał na lepsze i bardziej wydajne sposoby spawania statki i samoloty do wojny. Jako Technologia spawania ma powiększony, spawanie, stają się bardziej wytrzymałe i mogą teraz być wykonywane ręcznie lub zautomatyzowanych maszyn i robotów nawet. Spawalnicze mogą być wykonywane w różnych środowiskach, włącznie z pod wody, i sprzęt do spawania może być bardzo przenośny. Pomimo tych osiągnięć spawanie pozostaje niebezpieczne zagrożenie dla spawacza Burns, narażenie na trujące gazy i uszkodzenie oczu.

Dziś obejmuje niektóre z bardziej powszechne metody spawania gazowego spawania, spawanie, zgrzewanie, Zgrzewarka, spawania wiązką elektronów, spawanie laserowe i robot spawalniczy.

Spawanie gazowe, odpowiednio o nazwie „spawania tlenowo paliwowe” i powszechnie określa się jako „zestaw spawalniczy do spawania,” jest procesem, w którym gaz tlenu są mieszane stworzyć wystarczająco wysokiej temperaturze latarka do stopienia krawędzie metalowe pracował z. W ten sposób spawania tlenowo paliwowe zazwyczaj wymaga dwóch zbiorników, jeden z tlenu i innego dla paliwa stosowanego. To jest jedną z najstarszych technik spawalniczych i jest nadal powszechnie używane, w części dlatego łatwo przenośne urządzenie. To jest już powszechnie stosowany w spawanie przemysłowych, ale nadal często jest używany dla podstawowych spoin spawania rur ze sobą.

Spawanie odbywa się tworząc łuku prądu między elektrody i materiału tak, aby dołączyć materiały przez topienie ich razem. Spawania łukowego jest powszechnie stosowany w przemyśle ze względu na niskie koszty. Częstym problemem z arc spoin jest, że tlenu i azotu w atmosferze może powodować spoin jest kruche i słabe. To jest pokonanie przez wprowadzenie gazy ochronne, takich jak wodór, argon i hel.

Zgrzewanie oporowe używa fizycznej ciśnienia w połączeniu z ciepła produkowane przez opór elektryczny bieżącego przechodzącej przez materiały spawane są. Zgrzewanie oporowe topi się tyle materiałów, aby połączyć je razem, gdy wprowadzane są pod presją fizyczne. Ta metoda jest popularny, ponieważ jest łatwo zautomatyzowane i ekonomiczne z dużą szybkością, produkcji, choć początkowego kosztu można zrobić to metoda koszt wygórowane w niższych cenach produkcji.

Spawania punktowego jest specjalistyczne formą oporu spawania (patrz wyżej) używane do łączyć razem maksymalnie cztery blachy. W miejscu spawania elektrod są używane do mocowania blachy, nacisku i przechodzącej przez nich. Niniejsza metoda jest łatwo zautomatyzowane i effiecient energii, dzięki czemu popularne do zastosowań przemysłowych, zwłaszcza w zestawie samochodowym.

Spawanie bombarduje materiały spawane z wiązki elektronów wysokiej prędkości, wpływ wytwarza ciepło, topienia materiałów i spawania je razem wiązką elektronów. Elektrony są produkowane przez ogrzewanie emiter gorącą katodą wykonane z wolframu. Ta metoda jest bardzo dokładne i stosowane w produkcji części kosmicznej i półprzewodników.

Lasera spawania sprawia, że korzystanie z lasera do przyłączenia wielu kawałki metalu razem przez źródła ciepła koncentratu. Metoda ta jest zarówno precyzyjne i potężny, z trochę ciepła ucieka określonej strefy spawania, a możliwość wysyłania ciepła laser w głąb metali spawanych. Spawania wiązką laserową najczęściej jest zautomatyzowany i używane w zastosowaniach przemysłowych, takie jak montaż samochodowych.

Robot spawalniczy nie stosują różne techniki spawania, ale różni się ze względu na jego poziomie, automatyzacji. Robot spawalniczy jest najnowsza technologia w Automatyzacja spawania i jest w stanie wykonać wszystkie kroki w spawania, w tym przygotowania i obsługi materiałów. To, co zestawy robot spawanie oprócz automatycznego spawania, w którym operator człowieka jest nadal wymagane do przygotowania materiałów i uruchomić automatyczne maszyny. Robot spawalniczy jest używany w dużej produkcji operacje, takie jak montaż samochodów.