e-fakturaFirmy muszę inwestować w modernizację rozwiązań IT jeśli chcą być konkurencyjne na rynku usługowym.
Użyteczność biznesowa przed funkcjonalnością oraz strukturą aplikacji – to główny czynnik, który decyduje o wyborze rozwiązań IT dla firm.

Większość dużych firm na polskim rynku ma jedne wspólny problem, przez lata w ich środowiskach narastała liczba coraz to nowszych rozwiązań obsługujących procesy. Skala infrastruktura wykroczyła na tyle poza próg, że odpowiednie zrządzanie zasobami IT stało się praktycznie niemożliwe. Dodatkowo zaistniały w ostatnich latach kryzys wstrzymał modernizację IT w przedsiębiorstwach. Utrzymywanie wielu różnych rozwiązań informatycznych w firmie kosztuje krocie co przekłada się na ceny usług, które są również wysokie.

Jeśli firma myśli przyszłościowo i chce być konkurencyjna na rynku musi zastanowić się nad zmianą infrastruktury IT. To w niej drzemią największe możliwości:

  • oszczędność
  • optymalizacja działania
  • optymalizacja zarządzania
  • efektywność

Architektura korporacyjna jest idealnym przykładem na wszystkie powyższe zalety. Pozwala opisać różne komponenty wraz z uwzględnieniem ich zależności, umożliwia optymalizację potencjały infrastruktury oraz opracowanie strategii rozwoju firmy. Architektura korporacyjna daje nam czarno na białym ile kosztuje nas IT, jak wspiera biznes i wyznacza drogę rozwoju.