Moduły sprzedażowe w systemie ERP

moduły sprzedażoweZmiana oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem następowała etapami, kolejno każdy z modułów przechodził znaczące zmiany, które dyktowała potrzeba rynku. Jednak moduł sprzedaż w systemie ERP jest wyjątkowy ze względu na jego specyfikę.Historia systemów sprzedażowych w systemie ERP to początki lat 90. Pierwotnie, programy te były pisane w systemie DOS i służyły wyłącznie do wystawiania dokumentów WZ oraz faktur.

Kolejne usprawnienia systemów sprzedażowych wzięła się oczywiście z zapotrzebowania klienta. Kolejną nowością było wprowadzenie programy „Zamówienia”. Program ten cechował się takimi rozwiązaniami, jak:

  • Kontrolowanie zamówień
  • Automatyczne naliczanie podatku VAT
  • Współpraca z systemami finansowymi
  • Możliwość równoległej pracy w sieci

Kolejnym etapem rozwoju programów sprzedażowych nastąpił wraz z pojawieniem się systemu Windows. Był to niejako przełom w całej informatyce. System Windows wyznaczał nowy trend wizualny oraz funkcjonalny na rynku oprogramowania. Producenci systemów biznesowych prześcigali się w tworzeniu produktów na wzór rozwiązań firmy Microsoft.

Nie sam jednak wygląd programu był najważniejszy, lecz jego funkcjonalność. Kolejne wersje systemów sprzedażowych posiadały coraz to nowsze rozwiązania, usprawnienia oraz rzecz najważniejsza – integrację z innymi modułami. Pojawianie się systemów ERP spowodowało, iż całkowicie inaczej budowano oprogramowanie dla przedsiębiorstw. Wszystko opierało się o modułowo budowę i centralną jednostkę sterowania (moduł ERP). Moduły sprzedażowe umożliwiały wprowadzenie zamówienia bezpośrednio do systemu produkcyjnego, co stwarzało możliwość konfiguracji produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *