Poszukiwanie właściwych rozwiązańOstatni etap dekoniunktury na rynku gospodarki krajowej sprawił, że firmy zaczęły poszukiwać narzędzi, rozwiązań, które zagwarantują jej znaczny wzrost produktywności, cięcia kosztów a także rozwinięcie przedsiębiorstwa.
Czas dekoniunktury przedsiębiorcy przeznaczyli na rozpoznaniu i wyszukaniu odpowiednich narzędzi, które pomogą zrealizować cele inwestycyjne firmy. Maksymalne ograniczenie kosztów, zwiększenie produktywności przy jednoczesnym zbilansowaniu zasobów, oraz ustalenie nowych warunków współpracy. Firmy prowadzące rozmowy decydowały się w szybkim tępię na właściwego dostawcę i natychmiastowe wdrożenie ERP. Świadomość korzyści jakie dają systemy biznesowe do zarządzania zasobów przedsiębiorstwa jest bardzo duża i dlatego firmy śpiesznie poszukują odpowiednich dostawców.

Wybór i implementacja systemów ERP to krok, które będzie miał ogromny wpływ na procesy przedsiębiorstwa, rozwój, konkurencyjność firmy, a także, albo przede wszystkim efekty finansowe przez najbliższe kilkanaście lat. Dlatego dobór odpowiedniego systemu jest kluczowy dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Głównym kryterium podczas wyboru systemu do koordynowania procesów jest możliwość realizacji procesów biznesowych w sposób najefektywniejszy. A więc jak bazując na modelu przedwdrożeniowym, klient musi widzieć jak wzrośnie produktywność jego działalności oraz jakim to będzie kosztem. Jakie ” wąskie gardła” generuje system i czy jest nastawiony na rozwój przedsiębiorstwa. Zlekceważenie takich pytań i kierowanie się wyłącznie wizerunkiem może prowadzić do upadku firmy.