Poszukiwanie właściwych rozwiązań
Jeszcze parę lat temu nikt nie wyobrażał sobie zdalnego systemu ERP. Systemu takiego, którym można by kierować z dowolnego miejsca na świecie i korzystać z jego zasobów. Inną drogą, to nikt nie wyobrażał sobie systemów biznesowych, które fizycznie nie są zainstalowane w przedsiębiorstwie, a w całkiem innym miejscu.Dzisiaj nie mówimy już o takich sprawach, bo powoli wyżej opisane rozwiązania stają się standardem. Rozwiązania w chmurze, a więc jako usługi można spotkać na każdym kroku. Wszyscy liczący się gracze na rynku oprogramowania oferują modele cloud dla swoich programów. ERP jako usługa, choć brzmi niewiarygodnie stała się faktem i ma się całkiem dobrze. Wiele firm korzysta z takiej formy, bo widzi w tym wyłącznie korzyści. Owszem są i sceptycy, że to droga do zatracenia, roztrwonienia informacji firmowej i nieustanne problemy z komunikacją na lini klient-dostawca. Ale rozwiązania te systematycznie zdobywają rynek.

Natomiast zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa z dowolnego miejsca na świecie to również ukłon w stronę przedsiębiorców, właścicieli firm i dyrektorów, którzy są w nieustanny ruchu. Mobilne systemy do zarządzania procesami biznesowymi stają się flagowymi produktami dostawców systemów. Mało jaka firma i jej pracownicy swoje obowiązki wykonują wyłącznie w firmie. Nie takie czasy, nieustanne spotkania, kontakty z klientami, negocjacje, w różnych częściach świata wymusiła powstaniem aplikacji umożliwiającym zarządzanie firmą np. za pomocą tabletu czy smartfona.

Era mobilnych systemów biznesowych już nastała. Obecnie widzimy jej systematyczne wdrażanie w rynek. Stopniowo kolejne obszary rynku przekształcają się i dostosowują do nowych wyzwań.